Blog.AliDesign.eu - Blog nie len o programovaní

Archív mesiaca October, 2010

Komentárov:

Logo a Logotyp, značka

Pridané: Saturday, 30. October 2010, od AliX
 

Pekný deň,
v ďalšom článku si povieme, čo je to logo a všetko okolo toho,.. Logo je veľmi dôležité, či už je to logo pre firmu alebo pre niečo iné.

-Logo

  • z gréckeho slova logos- slovo
  • grafický prvok /symbol/ značka označujúca firmu, organizáciu, službu, akciu alebo podujatie,..
  • jednoznačná identifikácia subjektu
*
Kategória: Design, WebDesign
Komentárov:

Adobe CS5, čo nové prináša…

Pridané: Friday, 8. October 2010, od AliX
 

Nová verzia balíka Adobe CS5 bola predstavená 12. apríla a na trh bola uvedená do 30 dní. Balík prináša okrem iného nielen konečne 64-bitový Photoshop na Mac, ale aj 64-bitový After Effects a Premiere Pro. Práve z prvého menovaného programu sú vďaka Johnovi Nackovi z Adobe dostupné zaujímavé benchmarky. V rozličných testoch bol porovnávaný výkon medzi 32-bitovým Photoshopom CS4 a 64-bitovým Photoshopom CS5 na Macu Pro (Nehalem) s 12 GB RAM a výsledky hovoria za seba. (V priemere cca 2- násobne zrýchlenie.)

Samozrejme, je dôležité si uvedomiť, že podobné zlepšenia sa prejavujú hlavne v prípadoch, keď pracujete s veľkými súbormi, pri malých nemusí byť zmena až tak výrazná.

*
Kategória: Aktuality
Komentárov:

Čo to vlastne webdesign je?

Pridané: Friday, 8. October 2010, od AliX
 

Dlhšie si rozmýšľal čo všetko sa myslí pod pojmom WebDesign?

Takže webový dizajn alebo webový design alebo webdesign je súhrnom výsledných spracovaní návrhov a požiadaviek pre koncept, funkčné riešenie a vzhľad webovej lokality, ktorý má byť funkčne spôsobilý pre zobrazenie a interpretáciu webovými prehliadačmi, alebo inými grafickými užívateľskými rozhraniami ( GUI ).

Prvé čo si návštevník stránky všimne je prirodzene vzhľad stránky: rozvrhnutie jednotlivých častí, farebnosť, obrázky, animácie, atď. – jedným slovom Web Dizajn. Práve toto vytvára prvý – najdôležitejší dojem.

*

Domov

Kategórie

Archív

Prihlásenie

Tagy

Rýchly kontakt

mail admin[at]alidesign.eu
skype Ali-_-11
icq 386 330 967